יום שלישי, 21 בינואר 2014

לילה ירושלמי מקפיא

לילה ירושלמי מקפיא. מבוססים את דרכנו בנחלאות, מחפשים את רחוב אילת. אחת העליות חסומה בחוט צמר ירוק שאנשים טובים קשרו, ושלט בכתב יד עגול: "סכנת נפילת שלג מהגגות". קולות תופים וגיטרה וסקסופון מהבית של בן מפלסים לנו את הדרך. ובסלון שהיה פעם חצר מפוזרות ספות יד שנייה ואנחנו שוקעים בהן בין ערמות של מעילים וכובעים. מישהו הכין שתי קדרות תבשיל, אחת של עוף וירקות והשנייה צמחונית, ואפשר לשתות ערק במיץ לימון או תה חם. ומי שרוצה לעשן יוצא החוץ ולא מתלונן, ולא שוכח לסגור את הדלת מהר כי הקור בורח, ואם שכח יהיה כבר מי שיזכיר. אנחנו יושבים בסלון, המוזיקה עדיין רגועה, מביטים למעלה בחלונות שקרועים לכוכבים בתקרה המאולתרת, מבחינים בשאריות שלג על הגג.

ופתאום מתחילים להיכנס לבית המוני אנשים. וצפוף ואנחנו לא מכירים אף אחד, אבל כולם מחייכים, ואף אחד לא מתלונן. והמוזיקה הופכת לקצבית וכמה אנשים מתחילים לרקוד. שני צעירים בפאות וציציות נכנסים לטראנס בכלי הקשה. בחורה בחצאית מציעה לנו עוגיות. ופוגשים פתאום מישהו מוכר מהילדות ומעלים שמות משותפים. וכולם כל כך יפים בבגדים פשוטים נכנסים לקצב, בלי פוזות, במפגש שובר מחיצות שרק ירושלים יכולה לספק כל כך בקלילות. וארז ממשיך לתופף בקצב, ומישהו מגיע עם גיטרה חשמלית ואנשים עוזרים לו לעבור ולהתחבר למגבר. וגם אנחנו נרגעים סוף סוף מהכובד של השבוע ומהעייפות וקמים ורוקדים. ונזכרים במועדון ההוא ברודוס, בנסיעה האימפולסיבית שבועיים אחרי שנהיינו חברים. מי זוכר עכשיו ששלושה ילדים מחכים לנו בבית.

ירושלים של מטה מעולם לא הייתה יפה יותר. אפילו אלוהים ירד אתמול להסתכל.

מזל טוב ארז!


(נכתב ב-20 בדצמבר 2013)

תגובה 1:

  1. שמי איזבלה איתן, אני מגיעה מתל אביב ,, אבל אני עוברת לאוהיו עם בעלי, אני רוצה לחלוק את החדשות הטובות על חיי עם כל מי שזקוק לעזרה בנישואין / זוגיות. סבלתי שש שנים, בעלי עזב אותי והמשכתי ללדת אישה אחרת רק בגלל שמשפחתו לא אהבה אותי, ומכיוון שלא יכולתי להביא לו תינוק, בכיתי במשך שבע שנים בגלל שבעלי התגרש ממני. חיפשתי את הכישוף שהענן עזר לי ברשת פגשתי כל כך הרבה קוסמים, כולם גייסו כסף בלי לעזור לי, אבל ב -3 באוגוסט 2019 ראיתי תרומה מקוונת של קוסם טוב בשם ד"ר אלאבה. החלטתי לפנות אליו כשפניתי אליו, הוא אמר לי שהבעיה שלי נפתרה מכיוון שפניתי אליו, אמרתי לו את כל הבעיות שלי והוא הבטיח לעזור לי להחזיר את בעלי. ד"ר אלאבה הורה לי והראה לי מה לעשות אז אני ממלא אחר כל ההוראות ועושה את מה שהוא ביקש ממני לעשות אחרי שלושה ימים הוא אמר לי שבעלי יתקשר אלי לפני שאני ישן באותו יום ויתנצל. ברגע שהוא סיפר לי הכל, בעלי התקשר אלי וביקש שאחזור אליו אחרי שש שנות גירושין. היום אני משתף את המסר הזה כי אני רוצה שהעולם יידע וזו עבודה טובה, ואני גם מאוד שמח להיות בהריון ולאלו מכם שזקוקים לעזרה, בעיות בעבודה או קידום, צרו קשר עוד היום עם ד"ר אלאבה ופתרו את הבעיה שלכם הנה דוא"ל: dralaba3000@gmail.com או whatsapp בטלפון: +2349071995123 אני מבטיח לך שהבעיה שלך תיפתר

    השבמחק